ID107 - král mezi fitness náramky

V reakci na stále vzrůstající trend fitness náramků a jiných wearables jsme pro Vás na náš eshop přidali hned několik nových chytrých náramků. Dnes pro Vás máme recenzi nejoblíbenějšího modelu ID107. Nejedná se sice o žhavou novinku (jaro 2016), ale právě díky tomu se nám podařilo sesbírat a dát dohromady recenze od reálných zákazníků. Další výhodou je také již stálá cena, u které jsme v průběhu roku zaznamenávali průběžný pokles – což ale s žádaností produktu nemělo určitě nic společného. Jednalo se spíše o standardní zlevňovaní z důvodu příchodu novější verze. Dle výrobců si totiž prodeje vedly opravdu dobře a o náramek byl obrovský zájem. Ten si v redakci vysvětlujeme super poměrem výkon/cena. Smart band ID107 totiž strčí do kapsy plno mnohonásobně dražších náramků.

ID107


 

Obsah balení

První pohled spotřebitele padne na způsob balení. Fitness náramek dorazí ve stylové krabičce s magnetickou záklopkou. Po celém obvodu nacházíme následně seznam funkcí, jenž nám náramek nabídne. Uvnitř se pak skrývá samotný náramek, 2-pinová nabíječka a manuál. Nic neobvyklého. 

Downloads2

Zpracování a vzhled

Fitness náramek ID107 působí velice kvalitně a elegantně. Určitě neurazí ani jako doplněk k běžnému outfitu do práce. My máme v redakci černou variantu, na trhu však naleznete celou škálu barevných variant – tmavě modrý, fialový, zelený a mnoho dalších ...  Co se celkového dojmu týká, je náramek drobný a decentní. Na první pohled nás zaujme rozlehlý displej, jenž následně slouží spíše jako designový doplněk – zobrazovací plocha je totiž pouze drobná část z něj. Na druhé straně se nachází místo pro přiložení dvoupinové nabíječky a senzor srdečního tepu. Po samotném obvodu jsou znázorněny pravidelné, opět designové, čáry, které působí velice příjemně a dojem z fitness náramku určitě oživí. Zapínání je vyřešeno zhruba centimetr dlouhým, kovovým připínáčkem.

Po nasazení na ruku náramek téměř neucítíme. Díky ideální hmotnosti nás tento smart band určitě nijak neomezí. Materiál je velice poddajný a měkký. Jediný problém, jenž jsem zaznamenal, byla občasná nepohodlnost při práci u počítače - z důvodu rozšíření v oblasti zapínání (kvůli přípínáčku).
Celkově hodnotíme jednoduchost velice pozitivně. Především pak oceňujeme pohodlnost při nošení. Pokud totiž patříte mezi uživatele, jenž nosí fitness náramek 24/7, je tato vlastnost zásadní.Co nás naopak na zpracování mírně zklamalo, je úroveň voděodolnosti, která nám umožní pouhou ochranu proti vlhkosti a stříkající vodě či dešti. 

Kompatibilita

Jako u většiny fitness náramků a chytrých hodinek je zde užito Bluetooth verze 4.0. S konektivitou byste však neměli mít problém. Zařízení se jednoduše spáruje téměř se všemi mobilními telefony. Aplikace je zde jak pro iOS, tak i Android. Uživatelé Windows Phone mají tak, bohužel, opět smůlu.

Fitness aplikace a funkce

Alfa omega veškerých fitness náramků je nabízená aplikace. Bez pořádné aplikace může náramek nabízet funkcí, kolik chce, a stejně Vám užitečné nebudou. Troufnu si tvrdit, že právě aplikace stojí za úspěchem testovaného náramku ID107. Ke měření tělesné aktivity má tento smart band k dispozici pouze základní senzory, jako je akcelerometr a gyroskop. Díky aplikaci Veryfit for heart rate a perfektně vyřešené synchronizaci, dokáže však ID107 strčit do kapsy nejednoho konkurenta. Synchronizace náramku s mobilním telefonem probíhá po každém propojení. Tato funkce Vás zbavuje povinnosti nošení telefonu v blízkosti náramku po celé dny. Velikou předností aplikace je kompletní překlad do češtiny. Po spárování můžete sledovat sportovní aktivity, dlouhodobý sběr dat, přehledné grafy o denní aktivitě, kvalitě spánku, tepové frekvenci a jiné. Následně si můžete veškeré statistiky sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítítch. Jako další z předností pak považujeme upozorňování na příchozí hovory, SMS či jiné notifikace z aplikací. 

Ukázka aplikace:

ID107 applikace

 

Nabíjení a výdrž

Nabíjení fitness náramku ID107 je řešeno 2-pinovým vstupem. U podobných zařízení je nabíjení často řešeno různými dokovacími stanicemi či kolíbkami. My určitě kvitujeme zvolení pohodlnější varianty. Nemusíte s sebou tak tahat nic navíc. Možná bychom ještě více ocenili klasický micro USB kabel, nemůžeme si však stěžovat ani proti takto zvolené variantě.

Při běžném užívání se s výdrží baterie dostanete průměrně až na příjemných 5 dní.

Celkové hodnocení  

Jak jsme již zmínili na začátku naší recenze, ID107 není žádným nováčkem na trhu. Za zhruba rok působení si získal ve skrze pouze kladné hodnocení. Vzhledem k ceně, lehce nad hranicí 1000 kč, se jedná určitě o jednu z nejlepších možností na trhu. Provedení je velice zdařilé a náramek se pyšní skvělou nositelností. Co se funkcí týká, je Vám nabídnuta sada, téměř,  shodná s konkurencí. Můžete si změřit chůzi, běh, srdeční tep či jiné. Trošku nás mrzí absence vyššího stupně voděodolnosti. Naopak musíme vytknout perfektní aplikaci, která je navíc v češtině. Celkově si nás však náramek získal a jeho koupit tak můžeme určitě doporučit.

Testovaný fitness náramek můžete objednávat ZDE