Garmin Fenix5 - V terénu i s příslušenstvím


senzory a příslušenství

Ve srovnání se svými předchůdci nabízí nový fenix širší možnosti připojení externího příslušenství. Nejde ani o působivý počet snímačů, jako spíše o  přidanou možnost současného párování zařízení pomocí protokolů ANT + a Bluetooth. Jak víme, americký výrobce dosud věrně komunikoval pouze prostřednictvím ANT +, což značně omezilo vybavení na úzkou skupinu snímačů (zejména bylo obtížné měřit výkon).

Testovali jsme komunikaci se senzory Garmin, Sunnto, Polar a Briton (čínský cyklistický počítač, který vám v blízké budoucnosti představíme) a všechny fungovaly bez problémů.


nastavení sledování 

Garmin, na rozdíl od jiných výrobců, stále umožňuje konfiguraci zařízení nejen z aplikační úrovně, ale také z úrovně nabídky zařízení. Navíc - což značně zvyšuje pohodlí při používání - mohou být během tréninku provedeny všechny změny. Řešení je nepochybně velmi praktické. Stojí za zmínku, že - ve srovnání s předchůdcem - se změnilo menu, které získalo ergonomii a tím urychlilo samotnou navigaci v hodinkách.

Garmin Fenix5_Smartings.cz


nastavení aplikace 

 Aplikace je ve Fénixu disciplínou (např. Běh), kterou můžeme libovolně definovat parametry charakteristickými pro danou disciplínu. K dispozici máme: datové obrazovky, výstrahy, metronom a nastavení autopauzy, stejně jako frekvence nahrávání signálu GPS.

Garmin Fenix5_Smartings.cz


tréninkové pole 

Fenix5 má schopnost přizpůsobit parametry, které budou popisovat aktivitu během tréninku. K dispozici je deset výcvikových obrazovek, ze kterých lze vybrat až čtyři různé informace a které mohou být zobrazeny v určité pozici na obrazovce. Počet tréninkových parametrů uspokojí i ty nejnáročnější uživatele a některé z nich (pravděpodobně) nebudou nikdy zahrnuty do analýzy výcviku.

Garmin Fenix5_Smartings.cz


historie aktivit

Funkce vám umožňuje zobrazit všechny tréninky uložené v paměti hodinek. Vedle výcvikových aktivit zde najdete i data týkající se kroků.

Garmin Fenix5_Smartings.cz