8 důvodů, proč se stát majitelem chytrých hodinek

Snímek obrazovky 2016-07-16 v 2.34.10

Chytré hodinky zažívají v poslední době raketový vzestup. Jejich popularita roste mezi spotřebiteli tím spíš, pokud jím zase o něco více usnadní denní aktivity.

Někdy dokáží zcela nahradit mobilní telefon. Sestavili jsme 8 důvodů, proč je dobré vlastnit chytré hodinky. Pokud tedy stále pokukujete po nějakých smart watch, ale v podstatě nevíte, jestli byste je náležitě využili, možná vám tento článek pomůže v rozhodování.

1) Variabilita a nezávislost na mobilním telefonu

Máte dvě SIM karty a nebaví Vás nosit u sebe dva telefony? Některé modely disponují slotem pro micro SIM kartu a lze je tedy využít jako samostatné komunikační zařízení. V druhém případě se spárují s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. Chytré hodinky s notifikacemi jsou tím pravým mezičlánkem, který perfektně doplní vaše požadavky. Snadno zjistíte, jestli má cenu kvůli přijaté zprávě, hovoru, či e-mailu tahat telefon z kapsy ven, nebo je to nedůležitá věc, která počká. Navíc když se ve společnosti podíváte na hodinky, rozhodně to pro ostatní nepůsobí stejně rušivým dojmem, jako koukat do telefonu.

2) Volání a SMS

Mezi zobrazované informace patří také příchozí hovory a SMS. Okamžitě vidíte, kdo se vám snaží dovolat nebo co je obsahem dané zprávy. Pokud přijmete hovor na hodinkách, mluvíte přímo skrz hodinky, protože mají zabudovaný mikrofon i reproduktor. Jednoduše tak vykonáte hovor i bez nutnosti pracovat s telefonem. Pokud nechcete mluvit přímo do hodinek, stačí jedno kliknutí a hovor přesměrujete do telefonu.
Chytré hodinky zobrazí text zprávy a jejího odesílatele. Jedním kliknutím můžete napsat rychlou odpověď a odeslat ji příjemci, či mu ihned zavolat.
Můžete si vybrat, zda chcete hovor/SMS uskutečnit prostřednictvím spárovaného zařízení přes Bluetooth, či ze SIM karty přímo v chytrých hodinkách.

3) Hlídají váš telefon

Chytré hodinky jsou v neustálém kontaktu s mobilním telefonem, ten je tedy neustále hlídán. Pokud se vzdálíte z dosahu, hodinky vás okamžitě na tento fakt upozorní.
Stává se vám často, že hledáte telefon? Chytré hodinky vám ho pomohou najít! Stačí zapnout aplikaci pro hledání telefonu. Podle hlasitého vyzvánění ho najdete. Stejný postup platí i opačně pro hledání hodinek z telefonu.

4) Zvyšují bezpečnost při řízení

Přiznejte se, kdo z vás za volantem někdy držel telefon u ucha? Samozřejmě si to každý zkusil, ale narovinu, je zbytečné hazardovat se zdravím či pokutami. Právě proto přijdou vhod chytré hodinky. Ruku můžete bezpečně držet na volantu a u toho vyřizovat hovory. Neodkloníte zrak od vozovky a můžete se maximálně věnovat řízení. Jednoduché, chytré a hlavně bezpečné.

5) Rychlé ovládání hudby

Pokud rádi posloucháte hudbu z telefonu, její ovládání pomocí chytrých hodinek si zamilujete. Téměř všechny vám umožní ovládnout váš hudební přehrávač v telefonu. Zobrazí přehrávanou skladbu, dovolí nastavit hlasitost a samozřejmě máte možnost hudbu posouvat a přepínat. Tyto jednoduché funkce oceníte téměř při každé aktivitě, kdy hudbu chcete poslouchat. Ať už je to jízda na kole, běh v parku nebo jízda v MHD. Přehrávejte si hudbu ze zařízení spárovaným přes Bluetooth, či z micro SD karty přímo v hodinkách.

6) Piště si poznámky, prohlížejte fotky, videa a obrázky

Kromě informací z mobilního telefonu si můžete do některých modelů uložit také libovolné informace. Může se jednat například o nákupní seznam, poznámky či třeba tahák do školy. Kromě textu zvládnou některé hodinky prohlížení také obrázků a videí v několika formátech. Na tak malém displeji sice není prohlížení tohoto obsahu úplně nejpohodlnější, ale zmiňované poznámky jsou v zařízení skvěle čitelné a rozhodně přijdou vhod.

7) Sledují vaší sportovní aktivitu, pohyb a spánek

Je určitě dobré vědět, kolik toho za den ujdete. Pokud do školy nebo práce chodíte, popř. v samotné práci toho dost nachodíte, možná byste se sami divili, jaké vzdálenosti denně zvládáte. Krokoměr už je delší dobu výsadou mnoha chytrých hodinek. Některé modely však umí vypočítat ušlé kilometry, spálené kalorie nebo třeba měřit tepovou frekvenci. Mobilní aplikace vám zpracuje grafický záznam o celém dnu s jednoduchým přehledem celkové denní aktivity.
Po náročném dnu je samozřejmě důležitá regenerace. Hodinky sledují délku a kvalitu vašeho spánku. Ráno se tak dozvíte, jak dlouhý byl váš spánek a ve které fázi byl nejtvrdší.

8) Užitečné nástroje

Znáte ten pocit, když potřebujete nutně nahlédnout do kalendáře nebo si nastavit připomenutí pro důležitý úkol za půl hodiny? I s tím pomůžou chytré hodinky. Přehledný kalendář má u některých modelů i možnost upozornění pro daný den. S nečekanými počty pomůže zase kalkulačka, kterou ocení nejen studenti. Některé modely podporují i předpověď počasí pro zvolené město.