Orientovat se ve funkcích a všemožných vymoženostech chytrých hodinek, může být někdy pořádný oříšek. Připravili jsme pro vás pár tipů, podle kterých se řídit.
- Kompatibilita s telefonem
Ať máte Apple, Nokii či HTC, vždy si nejdříve zjistěte, zda je váš telefon s hodinkami kompatibilní. Jinak mohou z chytrých hodinek být jen hodinky k ukazování času.
- Vzhled
Nosit je budete den, co den. Na co desítky funkcí, když se ty "nádhery" stydíte dát na ruku.
- Kvalita
Po řadě testů se tady jednoznačně dá říct, že značka není záruka. Řada chytrých hodinek má skutečně speciální problémy - jedněm se rozpadá pásek, jiné se zasekávají, další barví, jiné nemají nainstalovanou češtinu. Klíčová je i odolnost hodinek (často se poškrábou při letmém dotyku). A pozor si dávejte zejména na odolnost proti vodě, abyste nemuseli utíkat před každou kapičkou.
- Cena
Na trhu najdete kusy za pár stovek i ty za několik desítek tisíc. Uznejte sami, jaký poměr cena/výkon je dejme tomu rozumný a zda si potrpíte na zavedené značky, nebo na progresivní modely s mnohdy lepšími vlastnostmi, než mají zavedené firmy.
- Životnost baterie
Nepodceňujte baterie. Je to elektronika, takže budete muset dobíjet. Některé po pár hodinách, jiné po několika dnech. 48 hodin výdrže je hranice mezi slušnými hodinkami a těmi slabšími.
- Zajímavé funkce
Samozřejmostí je volání a psaní SMS, ale některé chytré hodinky umí mnohem více. Změří vám tep, naměří kroky, kontrolují správnost vašeho spánku, můžete fotit, upozorní vás na bouřku, slouží jako navigace a mnoho dalšího. Jen vědět, co od nich očekáváte.
- Dají se opravit, nebo vrátit
Jedná se o spotřební elektroniku a buďte si jistí, že vám nevydrží na celý život. Zjistěte si, jestli obchod, kde jste je koupili, model umí opravit, nebo nabízí variantu výměny.
Ing. Pavel Končal, odborník na moderní elektroniku
Teď už bude výběr chytrých hodinek hračka. Podívejte se do naší nabídky a vyberte si chytré hodinky dle našeho návodu.