ceska-vlajka / slovenska-vlajka

Blog

Garmin Fenix5 - V terénu i s příslušenstvím

senzory a příslušenství

Ve srovnání se svými předchůdci nabízí nový fenix širší možnosti připojení externího příslušenství. Nejde ani o působivý počet snímačů, jako spíše o  přidanou možnost současného párování zařízení pomocí protokolů ANT + a Bluetooth. Jak víme, americký výrobce dosud věrně komunikoval pouze prostřednictvím ANT +, což značně omezilo vybavení na úzkou skupinu snímačů (zejména bylo obtížné měřit výkon).

Testovali jsme komunikaci se senzory Garmin, Sunnto, Polar a Briton (čínský cyklistický počítač, který vám v blízké budoucnosti představíme) a všechny fungovaly bez problémů.


nastavení sledování 

Garmin, na rozdíl od jiných výrobců, stále umožňuje konfiguraci zařízení nejen z aplikační úrovně, ale také z úrovně nabídky zařízení. Navíc - což značně zvyšuje pohodlí při používání - mohou být během tréninku provedeny všechny změny. Řešení je nepochybně velmi praktické. Stojí za zmínku, že - ve srovnání s předchůdcem - se změnilo menu, které získalo ergonomii a tím urychlilo samotnou navigaci v hodinkách.

Garmin Fenix5_Smartings.cz


nastavení aplikace 

 Aplikace je ve Fénixu disciplínou (např. Běh), kterou můžeme libovolně definovat parametry charakteristickými pro danou disciplínu. K dispozici máme: datové obrazovky, výstrahy, metronom a nastavení autopauzy, stejně jako frekvence nahrávání signálu GPS.

Garmin Fenix5_Smartings.cz


tréninkové pole 

Fenix5 má schopnost přizpůsobit parametry, které budou popisovat aktivitu během tréninku. K dispozici je deset výcvikových obrazovek, ze kterých lze vybrat až čtyři různé informace a které mohou být zobrazeny v určité pozici na obrazovce. Počet tréninkových parametrů uspokojí i ty nejnáročnější uživatele a některé z nich (pravděpodobně) nebudou nikdy zahrnuty do analýzy výcviku.

Garmin Fenix5_Smartings.cz


historie aktivit

Funkce vám umožňuje zobrazit všechny tréninky uložené v paměti hodinek. Vedle výcvikových aktivit zde najdete i data týkající se kroků.

Garmin Fenix5_Smartings.cz

 

 

Kvalita zpracování rozhoduje - Aligator Q68 HR

První pohled 

Není tomu dávno, co jsme do sortimentu přidali fitness náramek Aligator Q68 HR. Byl by tedy hřích o něm nenapsat pár slov, jak na nás zapůsobil. Nejdříve je třeba zdůraznit, že všechny typy fitness náramků mají funkce podobné, liší se tedy pouze jejich množstvím a designovým zpracováním. 

Aligator Q68 HR patří do "levné" třídy fitness náramků, ale rozhodně tak nepůsobí. Díky minimalizované šírce (16 mm) vypadá na ruce decentně a je tak vhodný pro dámy i pány. Malé rozměry potěší především sportovce, kteří ho v maximální fyzickém nasazení ani neucítí na ruce. Adekvátní obvod zápěstí u tohoto náramku řešit nemusíte, řemínek má 13 fixačních pozic. Největší obvod je 23 cm, nejmenší je tak malý, že by na ruce držel i pětiletému dítěti. Silikonový řemínek je jemný a působí kvalitně, uvidíme však, co s ním udělá pár fyzicky náročných tréninků.

Q68 fitness náramek


Největší předností fitness náramku Aligator Q68 HR je bezpochyby displej. Viditelnost je i na přímém slunci je vynikající. U těchto levných náramků je displej největší slabinou, tady však výjimka potvrzuje pravidlo. Jelikož je sířka displeje malá, jsou některé prvky na displeji zobrazovány širokoúhle. Budete tak nuceni při přijatých SMS zprávách a e-mailech natáčet hlavu, abyste se dozvěděli, co nového se zase děje. 

Mobilní aplikace funguje skvěle. Nedochází k žádným výpadkům či odpojování a synchronizace trvá jen několik sekund. Přes mobilní aplikaci se však konfiguruje celé nastavení náramku, takže minimálně k jeho prvnímu nastavení je mobilní aplikace nezbytná. Také pokud chcete mít dostupné veškeré funkce, které má Aligator Q68 HR v repertoáru, budete nuceni mít telefon s náramkem neustále spárovaný.

Q68 blog


Takové jsou první dojmy z náramku. Funkce a jejich přesnost podrobně popíšeme v dalších článcích.

Raketa mezi chytrými hodinkami - Garmin Fenix5

 


nekompromisní 

Na první pohled se nový model Garmin Fenix5 příliš neliší od svého předchůdce. Stejné tělo, stejné rozložení
tlačítek. Dokonce i optický snímač srdeční frekvence se zdá být totožný, i když ve skutečnosti je více
plochý. Nicméně existují určité rozdíly. Za prvé, F5 - v závislosti na verzi - je k dispozici ve třech
velikostech. Za druhé, řemínek je vybaven systémem Quick Fit, který umožňuje jeho rychlou výměnu
bez nutnosti použití jakéhokoliv nástroje, jednoduše stisknete pojistku a řemínek odepnete. Za třetí,
spodní část hodinek není stříbrná, ale má barvu hodinek. Celek jako takový výborně drží na ruce,
silikonový řemínek je měkký a příjemný a snímač tepové frekvence vůbec necítíte, na rozdíl od
předchozího modelu. Na spodní straně hodinek se nachází slot k připojení nabíjecího a datového
kabelu.


garmin fenix5_A


ve dne, v noci 

Intenzitu podsvícení lze nastavit a aktivovat v ručním režimu nebo stisknutím
libovolného tlačítka. K dispozici je také funkce, která umožňuje automatické podsvícení, například
po západu slunce nebo otočením zápěstí. Podsvícení je silné a viditelné a lze jej nastavit v rozmezí od 10 do 100% a navíc lze změnit barvu pozadí na bílou nebo černou.


Garmin Fenix5 recenze


oznámení 

 Stejně jako předchozí modely jsou chytré hodinky Garmin Fenix5 vybaveny zvukovými hlášeními a vibracemi. Vibrace jsou silné a
zřetelné, ale podle našeho názoru je intenzita zvukoveho signálu příliš nízká. Výrobce také nabízí přizpůsobení
oznámení umožňujících výběr mezi režimy: vibrace a zvuk, vibrace nebo zvuk.


Garmin Fenix5_B


jednoduché ovládání 

Ovládání hodinek Garmin Fenix5 je velmi jednoduché a intuitivní, stačí k tomu jen 5 tlačítek.
LIGHT - slouží k rozsvícení, deaktivaci a uzamknutí tlačítek hodinek.
UP - slouží pro navigaci mezi jednotlivými položkami nabídky a tréninkovými obrazovkami.
DOWN - slouží pro navigaci mezi jednotlivými položkami nabídky a tréninkovými obrazovkami.
START / STOP - spuštění a zastavení činnosti a záznam tréninku.
BACK / LAP - slouží k návratu na předchozí obrazovku a přidání kol.
Kromě toho můžeme přizpůsobit dvě tlačítka START a BACK o funkce jako Bluetooth,
stopky, nahrávání a mnoho dalších funkcí. Garmin Fenix5 mají funkcí opravdu hodně, přesto jejich
ovládání je naprostá brnkačka.


Garmin Fenix5_C

Jak chytře vybrat chytré hodinky? Mrkněte na manuál

Potřebujete vybrat chytré hodinky a nevíte si rady? Sepsali jsme pro vás návod, jak při volbě postupovat tak, abyste našli, co hledáte. Na trhu totiž objevíte stovky modelů a pro laika to může být pořádná bramboračka ve změti funkcí či aplikací. Jdeme na to!

PRVNÍ A NEJDŮLEŽITĚJŠÍ OTÁZKA, ať už jde o hodinky pro vás, nebo vaše blízké: Budu chytré hodinky využívat připojené k mobilnímu telefonu, nebo jako samostatné mobilní zařízení s vloženou SIM kartou?


 

1) Připojené k mobilnímu telefonu: K tomuto způsobu využití je tedy zapotřebí mimo chytrých hodinek také mobilní telefon s technologií Bluetooth. Chytré hodinky, které naleznete na e-shopu Smartings.cz jsou kompatibilní s mobilními telefony se systémem Android nebo iOS. Po připojení k mobilnímu telefonu zajistíte přístup k hovorům z mobilního telefonu, příchozí hovor se zobrazí i na displeji hodinek a po přijetí můžete hovor vyřídit přímo přes hodinky, jelikož mají zabudovaný mikrofon i reproduktor.

DSC09015

Jak zjistím, že lze hodinky spárovat s konkrétním mobilním telefonem?

Nejdůležitější parametr, který určí, zda bude možné spárovat mobilní telefon s hodinkami, je VERZE BLUETOOTH v mobilním telefonu. Pokud nevíte přesně, jakou má váš mobilní telefon verzi Bluetooth, zadejte do internetového vyhledávače frázi "(přesné označení vašeho mobilního telefonu) verze Bluetooth" (např. "Samsung Galaxy S4 verze Bluetooth"). Ve výsledku vyhledávání se objeví odkaz, kde bude uvedené číselné označení verze Bluetooth (např. "Bluetooth 4.0" nebo "Bluetooth 4.1"). Tento údaj je velice důležitý pro správné fungování chytrých hodinek s vaším mobilním telefonem.Mám mobilní telefon s operačním systémem Android a verzí Bluetooth 4.0 → Pokud je v telefonu verze Bluetooth 4.0, lze ho spárovat s chytrými hodinkami, které mají verzi Bluetooth 3.0 i 4.0, tedy se všemi chytrými hodinkami z kategorie "Hodinky chci spárovat s telefonem s OS Android".

Chytré hodinky_1Mám mobilní telefon s operačním systémem Android a verzí Bluetooth 4.1 (nebo vyšší). → V tomto případě už nejsou "základní" modely chytrých hodinek dostatečně výkonné pro váš mobilní telefon a je nezbytné zaměřit se na chytré hodinky, které mají verzi Bluetooth 4.0. Výčet těchto modelů se nachází v kategorii "Hodinky chci spárovat s telefonem s OS Android". a podkategorii "Mám mobilní telefon s verzí Bluetooth 4.1 a vyšší

Hodinky pro android  Návrh bez názvu  BT 4.1+


Mám iPhone (operační systém iOS). → Majitelé iPhone zařízení musí vybírat chytré hodinky z kategorie "Hodinky chci spárovat s iOS/iPhone

ios2


 

2) Chci chytré hodinky využívat samostatně bez mobilního telefonu: Tato varianta má jednu nejzásadnější podmínku, hodinky musí mít slot na SIM kartu. V dnešní době se nejvíce využívají 2 velikosti SIM karet a to micro SIM a nano SIM. Rozdíl je zde pouze ve velikosti (rozměru SIM karty). Základ je tedy jasný, k dalšímu kroku výběru je nutné zaměřit se na další požadované parametry (funkce, velikost, materiál, ...). Jelikož chytrých hodinek s možností vložení SIM karty je několik desítek typů, rozdělíme je do dvou základních kategorií:

AdobeStock_110030137Chytré hodinky s operačním systémem Android (OS Android)

Tato kategorie chytrých hodinek je výjimečná hned v několika ohledech. Za zmínku stojí především možnost připojení k internetu a to přes WiFi nebo 3G (data jsou čerpána z vložené SIM karty). Díky připojení k internetu je možné do hodinek stahovat aplikace z Obchodu Play (majitelé Smart Phonu s os Android jistě vědí o co jde). Je zde přes 2 miliony dostupných aplikací, vy si můžete vybrat vaše nejoblíbenější a hodinky si tak přizpůsobit přesně ke svým preferovaným účelům. Nechybí ani GPS, kterou u jiných typů hodinek budete hledat s velkými obtížemi. Tato kategorie hodinek vyniká skvělými hardwarovými parametry, kvalitním displejem, citlivým dotykem a velkou operační i vnitřní pamětí. Chytré hodinky z této kategorie zkrátka plně nahrazují chytré telefony. Výběr těchto chytrých hodinek naleznete v kategorii "Hodinky s OS Android, které nahradí mobilní telefon"Chytré hodinky s jiným operačním systémem

Do hodinek z této kategorie stačí vložit SIM kartu a v mobilní telefon se promění během několika sekund. Nevynikají množstvím funkcí jako hodinky s OS Android, nemají WiFi/3G, GPS či velkou operační paměť, nepotřebují to. Jejich základní úlohou je nahradit mobilní telefon především ve volání a SMS, to zvládají skvěle a za rozumnou cenu. Všechny takové chytré hodinky jsou v kategorii "Hodinky se SIM kartou i možností spárování s telefonem"


 

Orientace v pojmech a parametrech

 

Orientovat se ve funkcích a všemožných vymoženostech chytrých hodinek, může být někdy pořádný oříšek. Pojďme si tedy říct, za co se vlastně u chytrých hodinek platí a co je a není důležité.

 

Vzhled

Chytré hodinky jsou stále chápány především jako módní doplněk. Budete je nosit den, co den. Na co desítky funkcí, pokud se za ně budete stydět? Ještě dříve byste moc na výběr neměli. Většina modelů byla nevkusná a hranatá, šlo především o jejich funkčnost. Dnes ale na trhu najdete hodinky kulaté, hranaté, s koženým páskem, silikonovým, kovovým apod. Zkrátka se můžete rozhodnout dle svého kusu.

watches-1024x512_rev


Podpora SIM a SD karty

Je důležité si určit, k čemu vlastně hodinky budete potřebovat. Stačí Vám sledovat, co se děje na Vašem smartphonu, nebo chcete mobilní telefon zcela nahradit? Zde přichází na řadu volba hodinek s podporou SIM a SD karty. Tuto možnost nalezneme především u novějších modelů hodinek. Pro mnoho uživatelů je právě tato funkce klíčová. Vnitřní paměť chytrých hodinek nemusí být dostačující, proto je velikou výhodou paměť navýšit přídavnou SD kartou.

Kompatibilita s telefonem

Ať máte Apple, Samsung či HTC, vždy si nejdříve zjistěte, zda  je váš telefon s hodinkami kompatibilní (verze Bluetooth). Jinak mohou z chytrých hodinek být jen hodinky k zobrazení času. Pokud však chcete hodinky využívat samostatně se SIM kartou, na mobilní telefon neberte ohled.

Operační systém

Na trhu nalezneme širokou škálu chytrých hodinek, s čímž souvisí také vývoj nových operačních systémů a kompatibilních aplikací. Google má pod svými křídly Android wear, jenž naleznete hlavně u dražších modelů. S touto platformou se Vám zároveň dostane péče od Googlu a možnosti stahování různých aplikací. Vlastní software vyvíjí také Samsung, Apple či různí čínští výrobci. 

Cena

Najdete kusy za pár stovek i ty za několik desítek tisíc. Uznejte sami, jaký poměr cena/výkon je pro vás rozumný a zda si potrpíte na zavedené značky, nebo na progresivní modely s mnohdy lepšími vlastnostmi, než mají světové firmy. Uživatel, jenž zvažuje první nákup chytrých hodinek, by se měl zamyslet, zda musí nutně sáhnout ihned po nejdražších modelech, či zvolit levný model se základními funkcemi. Někdo si bez chytrých hodinek neumí svůj život představit, jiní je používají příležitostně nebo pouze jako módní doplněk. Pokud bychom se ale bavili o nejdražších modelech, vyjde nás tato ,,ozdoba‘‘ velice draho.

Kapacita baterie

Nepodceňujte baterii. Je to elektronika, takže baterii budete muset dobíjet a postupem času její životnost klesá. Výhodou je Li-Ion baterie, kterou lze jednoduše vyměnit. Průměrná kapacita baterie se pohybuje okolo 300-400 mAh Výdrž baterie je velice individuální a záleží na náročnosti spotřebitele a intenzitě využívání. Některé musíte nabít po pár hodinách, jiné po několika dnech. Zhruba 24 hodin je hranice, která dělí slušné hodinky od těch slabších. Zde neplatí pravidlo – čím dražší tím lepší.

Zajímavé funkce

Samozřejmostí je volání a SMS. Oceníte i další funkce jako budík, krokoměr, notifikace z mobilních aplikací, sledování kvality spánku, záznam zvuku, přehrávání hudby, videí, filmů, předpověď počasí, sportovní tracker. Některé chytré hodinky mají dokonce nenápadný fotoaparát a měřič tepové frekvence. Bránu do světa aplikací otevírají chytré hodinky s operačním systémem Android, do kterých můžete nainstalovat stovky přídavných aplikací z Obchodu Play. S hodinkami disponujícími Wi-Fi či 3G připojením k internetu můžete nenápadně brouzdat na internetu a sociálních sítích. Nejen milovníci pohybu určitě ocení funkci GPS, díky které můžete v hodinkách používat mapu, navigaci a sledovat s velikou přesností své sportovní výkony. 

Jazyk

Na českém trhu se objevuje několik distributorů, jež nabízí hodinky bez českého jazyka. Některé modely s češtinou však opravdu sehnat nelze. Co se týká následného dojmu z používání, ikonky jsou povětšinou velice přehledné a jasné. 

Oprava, vrácení

Jedná se o spotřební zboží a buďte si proto jistí, že Vám nevydrží celý život. Technologie se vyvíjejí a aktualizují. Zjistěte si, jestli obchod, kde jste hodinky zakoupili, model umí opravit, nebo nabízí variantu výměny.

Voděodolnost

Velice důležitým faktorem při výběru hodinek je jistě také stupeň voděodolnosti. Jak už to totiž bývá, hodinky se do styku s vodou dostanou opravdu často. Je proto lepší volit ty modely, jež jsou resistentní alespoň proti dešti a stříkající vodě. Na trhu je však mnoho modelů, které jsou zcela vodotěsné. Ty poznáte, pokud je u hodinek uvedený stupeň voděodolnosti IP68.

maxresdefault_1

Displej

Displej je základem chytrých hodinek. Při výběru dbejte na čitelnost na slunci. Jemnost či podání barev zde nehraje takovou roli. Nejrozšířenější je displej IPS, u dražších hodinek se však můžete setkat s OLED či AMOLED. Rozlišení displeje určuje kvalitu zobrazení prvků na displeji - základní hodnota je 240x240 px, výkonnější typy chytrých hodinek mohou mít až 400x400 px.

 

 

 

Děti už se neztratí! GPS lokátor je najde všude

Kde zase lítá to naše dítě?! Tak s touhle otázkou si už hlavu lámat nemusíte. Otestovali jsme chytré hodinky Smart Watch Q5 a hlídání ratolestí máme vyřešeno.

152-4

GPS lokátor je přesný detektiv


Ne nadarmo se jim přezdívá "hlídací hodinky". Jejich hlavní předností je duální lokalizace pomocí GPS a GSM. Jak tyto dvě zkratky fungují?
K lokalizaci přes GPS je potřeba, aby na SIM kartě vložené v hodinkách, byl aktivní datový tarif (připojení k internetu). Není potřeba žádný drahý, protože jde skutečně jen o poskytnutí signálu satelitní družici, velké stahování dat se nekoná. V tom případě je pak přesnost určení polohy dítěte uváděna v řádech jednotek až desítek metrů. Vy, jako rodič, uvidíte lokalitu v mobilní aplikaci, kterou si bezplatně stáhnete do vašeho mobilního telefonu.
Při hledání pozice hodinek přes GSM není potřeba datový tarif, stačí aktivní SIM karta. Přesnost určení polohy se zmenšuje na jednotky až desítky kilometrů.
Podle našeho testování byla přesnost s GPS ve městě plus minus kolem tří až pěti metrů, což je naprosto super. Zkoušeli jsme i zaběhnout do lesa a tam se vzdálenost zvýšila skutečně i místy přes 10 metrů. Jde ale o doopravdy zanedbatelnou vzdálenost a dohledat dítě by nebyl problém. S GSM to bylo horší. Ve městě šlo o stovky metrů, v hůře dostupných místech šlo o kilometry.

 

Sledovat či nesledovat?


Jasně, morální dilema, jestli sledovat pohyb dětí, nebo ne, jsme řešili také. Ale jedná se skutečně o dětské hodinky (nejen funkcemi, ale i vzhledem), které dáte prckům maximálně kolem desátého, dvanáctého roku. Takže skutečně nejde o špehování teenagerů, kam chodí po škole. Jde spíše o kontrolní mechanismus, který třeba ani nevyužijete denně, ale jen výjimečně pro klid duše. A to za to jednoznačně stojí!

Snímek obrazovky 2016-12-14 v 16.25.15

SOS tlačítko nejen v nouzi


Povedená funkce. V hodinkách navolíte 3 telefonní čísla podle důležitosti (např. 1. maminka, 2. tatínek, 3. babička). V případě, že dítě tlačítko SOS (je na boku hodinek) zmáčkne, vytočí se čísla ve zvoleném pořadí. Jestliže do 10 sekund nezvedne telefon první volba, hodinky automaticky vytočí druhou, případně pak třetí. Tlačítko se tedy nemusí používat jen v případě nouze, ale vlastně i jako první volba na rodiče.

 

Volání? Žádný problém


Tím, že jsme vysvětlili funkci SOS tlačítka, je jasné, že lze z hodinek volat i přijímat hovory. V hodinkách může být uloženo až 10 kontaktů. Funguje to tak, že v mobilní aplikaci zvolíte adresář deseti kontaktů, na které se dítě může dovolat. Může se tedy spojit pouze s čísly, které mu uloží rodič. Že by dítko provolalo nesmyslné částky například na nějaké placené linky, nehrozí.

Aplikace na hlasové zprávy


Co se nám při testu velmi osvědčilo, byla příjemná aplikace na krátké hlasové zprávy. Žádné ťukání SMS ani telefonování nebylo potřeba. Jak na to? Dítě může posílat rodiči (do aplikace) krátké hlasové zprávy (max. 15 sekund dlouhé). Stisknutím jednoho tlačítka se začné nahrávat zpráva a poté se odešle do aplikace. To stejné může udělat rodič z aplikace, nahrát zvukovou zprávu a dítě si ji může na hodinkách přehrát. Rodič může také z aplikace poslat krátkou textovou zprávu (do 20 znaků), která se objeví na displeji hodinek. Bez problému se tak například dohodnete na vyzvednutí dítěte, na místě a čase. Samozřejmě už existuje celá řada lepších řešení, jenže pro dětské hodinky je tohle snadné a naprosto dostatečné.

 

HTB15tXYJXXXXXagXpXXq6xXFXXXY

Nenápadný hlídač


Jestli máte obavy o svoje děti, neváhejte. Předně jde o hezký doplněk, vybírat můžete z několika barev. Pak jsou hodinky poměrně odolné, zejména pásek vydrží téměř cokoli, sklíčko už tak stoprocentní není, pády z velké výšky přece jen nepřežije. A funkce, které nabízejí, jsou k nezaplacení, monitorují pohyb dítěte a jemu samotnému nabízejí zajímavé možnosti.

 

Testované hodinky si můžete prohlédnout ZDE

více informací

Sportovní klenot! Nadupané Z10 nemají slabinu

Na Smartings.cz jsme testovali už více než padesát typů Smart Watch, model Z10 to u nás ale vyhrál na celé čáře. Funkce, spolehlivost, barvy, aplikace, vzhled, rychlost, kvalita... Všechno trumfuje konkurenci chytrých hodinek. Jestli hledáte opravdu top produkt roku 2017, jste na správné adrese. Mrkněte, co umí, kde vynikají, ale i ztrácí.

fX1sZqKE-600x600

Nejhezčí barvy
Smart Watch se stále zdokonalují a s tím se mění celý jejich design. Než ale vůbec začnete sledovat všechny funkce a vychytávky, všimnete si úžasných fresh barev. Lepší jsme zatím u žádných Smart Watch neviděli. Všemu pomáhá i skvělý 1,39 Amoled displej - ten má oproti klasickým LCD displejům výrazně lepší rozlišení, kontrast, živější barvy a tím i příjemnější zážitek ze sledování.

Zrozeny pro sport
Už velmi nízká váha (65 gramů) a materiál řemínku ze silikagelu naznačují, kam Z10 směřují. Tyhle Smart Watch by si mohly říkat klidně i Sport Watch. Krokoměr i senzor srdečního tepu fungují skutečně 100%. Perfektní jsou ale i aplikace na analýzu cvičení s řadou detailů i dlouhodobé reporty. Je fajn, že jsou voděodolné, déšť rozhodně nevadí. Ale pro plavání bohužel vhodné nejsou - testovali jsme pár minut ve vlhkém prostředí a žádný problém nenastal, ale na ponoření do vody a sprchování to není.

Z10

Top vybavení
Jestliže proslulé iWatch uvádějí kapacitu paměti 4GB ROM, model Z10 je s pamětí ROM 16GB čtyřikrát lepší. Operační paměť 1GB je rovněž absolutní hodnota a s čtyřjádrovým procesorem MTK6580... Prostě bestie!!! Šlapou neskutečně rychle, na každý pohyb i dotyk reagují naprosto přesně. Velmi slušný je i zabudovaný fotoaparát s rozlišením 2 Mpx. Tady žádnou chybu nenajdete.

Android-Smart-Watch-Phone-MTK6580-1GB-16GB-font-b-Z10-b-font-Smartwatch-Support-3G-WiFi

Telefon není potřeba
Smart Watch Z10 mají slot na nano SIM kartu, takže je budete moct používat i bez telefonu, bez problému se dostanete i na internet (mají připojení WiFi i 3G) a můžete si stáhnout snad každou aplikaci z Obchodu Google. Zkrátka mobilní telefon na zápěstí.

Hodí se pro dámy?
Tohle je asi jejich největší zádrhel. Model je zatím k dispozici pouze v černé barvě, což by nevadilo ani ženské ručce, ale přece jen na slabší dámské ruce nevypadají esteticky tak hezky. Věřte nám, zkoušeli jsme to. :)

Celkový dojem
Z10 od nás dostali 10 bodů z 10. Příjemně se nosí, skvěle vypadají a z hlediska funkčnosti jsou vážně úžasné. I poměr cena/výkon oproti konkurenčním modelům jasně vítězí!

 

Testované hodinky si můžete prohlédnou ZDE

Na velikosti záleží! Zaoblené SMART WATCH Q18 probudí chlapskou hrdost

  A pak že na velikosti nezáleží… Když poprvé uvidíte SMART WATCH Q18, probudí se vaše chlapské pudy. 1,56" palcový dotykový zaoblený LCD displej s rozlišením 240 × 240 pixelů. To je pořádný kusanec!

Obrázek článku 

  Nebojte se obří neforemné hmoty, tohle je vybroušená práce. Relativně neznámá čínská společnost QC je totiž v téhle oblasti nepřekonatelná. Moderní design, který dokonale padne na ruku vás nezklame.

 

Co vlastně všechno za 1549 Kč dostanete?

  Hodinky jsou dodávány v balení ve tvaru válce, který obsahuje chránič obrazovky, plochý USB nabíjecí kabel vyrobený z kvalitního kaučuku, manuál napsaný v češtině a samozřejmě Q18 smartwatch. Dodáváme je ve třech barevných variantách - bílé, černé a stříbrné.

 


Q18 silver

 Technické parametry a vychytávky

  Fotoaparát má rozlišení 0,3 MP s možností záznamu videa.

  Zařízení běží na CPU MTK6260 společnosti Mediatek a je na 360MHz s 64MB RAM a 132MB ROM. V případě, že potřebujete další úložiště pro spotřebu médií, můžete vložit další paměťovou kartu o kapacitě až 32 GB. Na straně připojení je zařízení dobře pokryto technologií NFC, Bluetooth 3.0 a můžete v ní dokonce vložit GSM SIM kartu a uskutečnit hovory. Q18 je napájen baterií o kapacitě 500 mA, která může vydržet i celý den používání.

 

A proč se Q18 říká chytré hodinky?

  Můžete je spárovat se zařízením Android nebo iOS pomocí rozhraní Bluetooth. Můžete poslouchat hudbu, odesílat a přijímat emaily a SMS, přijímat hovory i volat a procházet web. Pomocí tohoto zařízení můžete ovládat svůj smartphone a fotoaparát smartphonu a komunikovat s ním v reálném čase. Toto zařízení je skvělé pro sportovní a jiné outdoorové aktivity, ať už chcete zkontrolovat, kolik kroků ujdete, nebo kolik kalorií jste spálili. Q18 má i skvělý a inteligentní systém proti krádeži.

 

Suma sumárum: úžasný poměr cena/výkon a fantastický chlapský vzhled.

více informací

ID107 - král mezi fitness náramky

V reakci na stále vzrůstající trend fitness náramků a jiných wearables jsme pro Vás na náš eshop přidali hned několik nových chytrých náramků. Dnes pro Vás máme recenzi nejoblíbenějšího modelu ID107. Nejedná se sice o žhavou novinku (jaro 2016), ale právě díky tomu se nám podařilo sesbírat a dát dohromady recenze od reálných zákazníků. Další výhodou je také již stálá cena, u které jsme v průběhu roku zaznamenávali průběžný pokles – což ale s žádaností produktu nemělo určitě nic společného. Jednalo se spíše o standardní zlevňovaní z důvodu příchodu novější verze. Dle výrobců si totiž prodeje vedly opravdu dobře a o náramek byl obrovský zájem. Ten si v redakci vysvětlujeme super poměrem výkon/cena. Smart band ID107 totiž strčí do kapsy plno mnohonásobně dražších náramků.

ID107


 

Obsah balení

První pohled spotřebitele padne na způsob balení. Fitness náramek dorazí ve stylové krabičce s magnetickou záklopkou. Po celém obvodu nacházíme následně seznam funkcí, jenž nám náramek nabídne. Uvnitř se pak skrývá samotný náramek, 2-pinová nabíječka a manuál. Nic neobvyklého. 

Downloads2

Zpracování a vzhled

Fitness náramek ID107 působí velice kvalitně a elegantně. Určitě neurazí ani jako doplněk k běžnému outfitu do práce. My máme v redakci černou variantu, na trhu však naleznete celou škálu barevných variant – tmavě modrý, fialový, zelený a mnoho dalších ...  Co se celkového dojmu týká, je náramek drobný a decentní. Na první pohled nás zaujme rozlehlý displej, jenž následně slouží spíše jako designový doplněk – zobrazovací plocha je totiž pouze drobná část z něj. Na druhé straně se nachází místo pro přiložení dvoupinové nabíječky a senzor srdečního tepu. Po samotném obvodu jsou znázorněny pravidelné, opět designové, čáry, které působí velice příjemně a dojem z fitness náramku určitě oživí. Zapínání je vyřešeno zhruba centimetr dlouhým, kovovým připínáčkem.

Po nasazení na ruku náramek téměř neucítíme. Díky ideální hmotnosti nás tento smart band určitě nijak neomezí. Materiál je velice poddajný a měkký. Jediný problém, jenž jsem zaznamenal, byla občasná nepohodlnost při práci u počítače - z důvodu rozšíření v oblasti zapínání (kvůli přípínáčku).
Celkově hodnotíme jednoduchost velice pozitivně. Především pak oceňujeme pohodlnost při nošení. Pokud totiž patříte mezi uživatele, jenž nosí fitness náramek 24/7, je tato vlastnost zásadní.Co nás naopak na zpracování mírně zklamalo, je úroveň voděodolnosti, která nám umožní pouhou ochranu proti vlhkosti a stříkající vodě či dešti. 

Kompatibilita

Jako u většiny fitness náramků a chytrých hodinek je zde užito Bluetooth verze 4.0. S konektivitou byste však neměli mít problém. Zařízení se jednoduše spáruje téměř se všemi mobilními telefony. Aplikace je zde jak pro iOS, tak i Android. Uživatelé Windows Phone mají tak, bohužel, opět smůlu.

Fitness aplikace a funkce

Alfa omega veškerých fitness náramků je nabízená aplikace. Bez pořádné aplikace může náramek nabízet funkcí, kolik chce, a stejně Vám užitečné nebudou. Troufnu si tvrdit, že právě aplikace stojí za úspěchem testovaného náramku ID107. Ke měření tělesné aktivity má tento smart band k dispozici pouze základní senzory, jako je akcelerometr a gyroskop. Díky aplikaci Veryfit for heart rate a perfektně vyřešené synchronizaci, dokáže však ID107 strčit do kapsy nejednoho konkurenta. Synchronizace náramku s mobilním telefonem probíhá po každém propojení. Tato funkce Vás zbavuje povinnosti nošení telefonu v blízkosti náramku po celé dny. Velikou předností aplikace je kompletní překlad do češtiny. Po spárování můžete sledovat sportovní aktivity, dlouhodobý sběr dat, přehledné grafy o denní aktivitě, kvalitě spánku, tepové frekvenci a jiné. Následně si můžete veškeré statistiky sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítítch. Jako další z předností pak považujeme upozorňování na příchozí hovory, SMS či jiné notifikace z aplikací. 

Ukázka aplikace:

ID107 applikace

 

Nabíjení a výdrž

Nabíjení fitness náramku ID107 je řešeno 2-pinovým vstupem. U podobných zařízení je nabíjení často řešeno různými dokovacími stanicemi či kolíbkami. My určitě kvitujeme zvolení pohodlnější varianty. Nemusíte s sebou tak tahat nic navíc. Možná bychom ještě více ocenili klasický micro USB kabel, nemůžeme si však stěžovat ani proti takto zvolené variantě.

Při běžném užívání se s výdrží baterie dostanete průměrně až na příjemných 5 dní.

Celkové hodnocení  

Jak jsme již zmínili na začátku naší recenze, ID107 není žádným nováčkem na trhu. Za zhruba rok působení si získal ve skrze pouze kladné hodnocení. Vzhledem k ceně, lehce nad hranicí 1000 kč, se jedná určitě o jednu z nejlepších možností na trhu. Provedení je velice zdařilé a náramek se pyšní skvělou nositelností. Co se funkcí týká, je Vám nabídnuta sada, téměř,  shodná s konkurencí. Můžete si změřit chůzi, běh, srdeční tep či jiné. Trošku nás mrzí absence vyššího stupně voděodolnosti. Naopak musíme vytknout perfektní aplikaci, která je navíc v češtině. Celkově si nás však náramek získal a jeho koupit tak můžeme určitě doporučit.

Testovaný fitness náramek můžete objednávat ZDE

Nejlepší poměr cena/výkon na trhu, to jsou nové hodinky KW88!

kw88Blog

Po dlouhém testování Vám přinášíme model chytrých hodinek, jenž po svém uvedení na trh vyvolal rozsáhlé diskuze. Nejedná se o pouhý doplněk k Vašemu telefonu. KW88 vyznávají naprostou samostatnost, o kterou se postará především operační systém Android 5.1 Lollipop, díky kterému máte možnost získání více než 2 milionu aplikací dostupných z Obchodu play.

SMARTINGS na YOUTUBE!

youtube-icon-app-logo-png-9

Novinky ze světa moderních technologií, videonávody, recenze. Sledujte náš YouTube kanál.

7 tipů, jak vybrat chytré hodinky

Snímek obrazovky 2016-07-15 v 17.24.37.png

Orientovat se ve funkcích a všemožných vymoženostech chytrých hodinek, může být někdy pořádný oříšek. Připravili jsme pro vás pár tipů, podle kterých se řídit.

Stránka 1 z 2 - 19 položek celkem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.