ceska-vlajka / slovenska-vlajka

Blog

Sportovní klenot! Nadupané Z10 nemají slabinu

Na Smartings.cz jsme testovali už více než padesát typů Smart Watch, model Z10 to u nás ale vyhrál na celé čáře. Funkce, spolehlivost, barvy, aplikace, vzhled, rychlost, kvalita... Všechno trumfuje konkurenci chytrých hodinek. Jestli hledáte opravdu top produkt roku 2017, jste na správné adrese. Mrkněte, co umí, kde vynikají, ale i ztrácí.

fX1sZqKE-600x600

Nejhezčí barvy
Smart Watch se stále zdokonalují a s tím se mění celý jejich design. Než ale vůbec začnete sledovat všechny funkce a vychytávky, všimnete si úžasných fresh barev. Lepší jsme zatím u žádných Smart Watch neviděli. Všemu pomáhá i skvělý 1,39 Amoled displej - ten má oproti klasickým LCD displejům výrazně lepší rozlišení, kontrast, živější barvy a tím i příjemnější zážitek ze sledování.

Zrozeny pro sport
Už velmi nízká váha (65 gramů) a materiál řemínku ze silikagelu naznačují, kam Z10 směřují. Tyhle Smart Watch by si mohly říkat klidně i Sport Watch. Krokoměr i senzor srdečního tepu fungují skutečně 100%. Perfektní jsou ale i aplikace na analýzu cvičení s řadou detailů i dlouhodobé reporty. Je fajn, že jsou voděodolné, déšť rozhodně nevadí. Ale pro plavání bohužel vhodné nejsou - testovali jsme pár minut ve vlhkém prostředí a žádný problém nenastal, ale na ponoření do vody a sprchování to není.

Z10

Top vybavení
Jestliže proslulé iWatch uvádějí kapacitu paměti 4GB ROM, model Z10 je s pamětí ROM 16GB čtyřikrát lepší. Operační paměť 1GB je rovněž absolutní hodnota a s čtyřjádrovým procesorem MTK6580... Prostě bestie!!! Šlapou neskutečně rychle, na každý pohyb i dotyk reagují naprosto přesně. Velmi slušný je i zabudovaný fotoaparát s rozlišením 2 Mpx. Tady žádnou chybu nenajdete.

Android-Smart-Watch-Phone-MTK6580-1GB-16GB-font-b-Z10-b-font-Smartwatch-Support-3G-WiFi

Telefon není potřeba
Smart Watch Z10 mají slot na nano SIM kartu, takže je budete moct používat i bez telefonu, bez problému se dostanete i na internet (mají připojení WiFi i 3G) a můžete si stáhnout snad každou aplikaci z Obchodu Google. Zkrátka mobilní telefon na zápěstí.

Hodí se pro dámy?
Tohle je asi jejich největší zádrhel. Model je zatím k dispozici pouze v černé barvě, což by nevadilo ani ženské ručce, ale přece jen na slabší dámské ruce nevypadají esteticky tak hezky. Věřte nám, zkoušeli jsme to. :)

Celkový dojem
Z10 od nás dostali 10 bodů z 10. Příjemně se nosí, skvěle vypadají a z hlediska funkčnosti jsou vážně úžasné. I poměr cena/výkon oproti konkurenčním modelům jasně vítězí!

 

Testované hodinky si můžete prohlédnou ZDE

Na velikosti záleží! Zaoblené SMART WATCH Q18 probudí chlapskou hrdost

  A pak že na velikosti nezáleží… Když poprvé uvidíte SMART WATCH Q18, probudí se vaše chlapské pudy. 1,56" palcový dotykový zaoblený LCD displej s rozlišením 240 × 240 pixelů. To je pořádný kusanec!

Obrázek článku 

  Nebojte se obří neforemné hmoty, tohle je vybroušená práce. Relativně neznámá čínská společnost QC je totiž v téhle oblasti nepřekonatelná. Moderní design, který dokonale padne na ruku vás nezklame.

 

Co vlastně všechno za 1549 Kč dostanete?

  Hodinky jsou dodávány v balení ve tvaru válce, který obsahuje chránič obrazovky, plochý USB nabíjecí kabel vyrobený z kvalitního kaučuku, manuál napsaný v češtině a samozřejmě Q18 smartwatch. Dodáváme je ve třech barevných variantách - bílé, černé a stříbrné.

 


Q18 silver

 Technické parametry a vychytávky

  Fotoaparát má rozlišení 0,3 MP s možností záznamu videa.

  Zařízení běží na CPU MTK6260 společnosti Mediatek a je na 360MHz s 64MB RAM a 132MB ROM. V případě, že potřebujete další úložiště pro spotřebu médií, můžete vložit další paměťovou kartu o kapacitě až 32 GB. Na straně připojení je zařízení dobře pokryto technologií NFC, Bluetooth 3.0 a můžete v ní dokonce vložit GSM SIM kartu a uskutečnit hovory. Q18 je napájen baterií o kapacitě 500 mA, která může vydržet i celý den používání.

 

A proč se Q18 říká chytré hodinky?

  Můžete je spárovat se zařízením Android nebo iOS pomocí rozhraní Bluetooth. Můžete poslouchat hudbu, odesílat a přijímat emaily a SMS, přijímat hovory i volat a procházet web. Pomocí tohoto zařízení můžete ovládat svůj smartphone a fotoaparát smartphonu a komunikovat s ním v reálném čase. Toto zařízení je skvělé pro sportovní a jiné outdoorové aktivity, ať už chcete zkontrolovat, kolik kroků ujdete, nebo kolik kalorií jste spálili. Q18 má i skvělý a inteligentní systém proti krádeži.

 

Suma sumárum: úžasný poměr cena/výkon a fantastický chlapský vzhled.

více informací

ID107 - král mezi fitness náramky

V reakci na stále vzrůstající trend fitness náramků a jiných wearables jsme pro Vás na náš eshop přidali hned několik nových chytrých náramků. Dnes pro Vás máme recenzi nejoblíbenějšího modelu ID107. Nejedná se sice o žhavou novinku (jaro 2016), ale právě díky tomu se nám podařilo sesbírat a dát dohromady recenze od reálných zákazníků. Další výhodou je také již stálá cena, u které jsme v průběhu roku zaznamenávali průběžný pokles – což ale s žádaností produktu nemělo určitě nic společného. Jednalo se spíše o standardní zlevňovaní z důvodu příchodu novější verze. Dle výrobců si totiž prodeje vedly opravdu dobře a o náramek byl obrovský zájem. Ten si v redakci vysvětlujeme super poměrem výkon/cena. Smart band ID107 totiž strčí do kapsy plno mnohonásobně dražších náramků.

ID107


 

Obsah balení

První pohled spotřebitele padne na způsob balení. Fitness náramek dorazí ve stylové krabičce s magnetickou záklopkou. Po celém obvodu nacházíme následně seznam funkcí, jenž nám náramek nabídne. Uvnitř se pak skrývá samotný náramek, 2-pinová nabíječka a manuál. Nic neobvyklého. 

Downloads2

Zpracování a vzhled

Fitness náramek ID107 působí velice kvalitně a elegantně. Určitě neurazí ani jako doplněk k běžnému outfitu do práce. My máme v redakci černou variantu, na trhu však naleznete celou škálu barevných variant – tmavě modrý, fialový, zelený a mnoho dalších ...  Co se celkového dojmu týká, je náramek drobný a decentní. Na první pohled nás zaujme rozlehlý displej, jenž následně slouží spíše jako designový doplněk – zobrazovací plocha je totiž pouze drobná část z něj. Na druhé straně se nachází místo pro přiložení dvoupinové nabíječky a senzor srdečního tepu. Po samotném obvodu jsou znázorněny pravidelné, opět designové, čáry, které působí velice příjemně a dojem z fitness náramku určitě oživí. Zapínání je vyřešeno zhruba centimetr dlouhým, kovovým připínáčkem.

Po nasazení na ruku náramek téměř neucítíme. Díky ideální hmotnosti nás tento smart band určitě nijak neomezí. Materiál je velice poddajný a měkký. Jediný problém, jenž jsem zaznamenal, byla občasná nepohodlnost při práci u počítače - z důvodu rozšíření v oblasti zapínání (kvůli přípínáčku).
Celkově hodnotíme jednoduchost velice pozitivně. Především pak oceňujeme pohodlnost při nošení. Pokud totiž patříte mezi uživatele, jenž nosí fitness náramek 24/7, je tato vlastnost zásadní.Co nás naopak na zpracování mírně zklamalo, je úroveň voděodolnosti, která nám umožní pouhou ochranu proti vlhkosti a stříkající vodě či dešti. 

Kompatibilita

Jako u většiny fitness náramků a chytrých hodinek je zde užito Bluetooth verze 4.0. S konektivitou byste však neměli mít problém. Zařízení se jednoduše spáruje téměř se všemi mobilními telefony. Aplikace je zde jak pro iOS, tak i Android. Uživatelé Windows Phone mají tak, bohužel, opět smůlu.

Fitness aplikace a funkce

Alfa omega veškerých fitness náramků je nabízená aplikace. Bez pořádné aplikace může náramek nabízet funkcí, kolik chce, a stejně Vám užitečné nebudou. Troufnu si tvrdit, že právě aplikace stojí za úspěchem testovaného náramku ID107. Ke měření tělesné aktivity má tento smart band k dispozici pouze základní senzory, jako je akcelerometr a gyroskop. Díky aplikaci Veryfit for heart rate a perfektně vyřešené synchronizaci, dokáže však ID107 strčit do kapsy nejednoho konkurenta. Synchronizace náramku s mobilním telefonem probíhá po každém propojení. Tato funkce Vás zbavuje povinnosti nošení telefonu v blízkosti náramku po celé dny. Pokud si však například při sportovní činnosti vezmete s sebou i svůj telefon, aplikace Vám otevře i funkce s potřebou užití GPS. Přesnost měření fitness náramku ID107 není absolutní, ale určitě dostačující. Velikou předností aplikace je kompletní překlad do češtiny. Po spárování můžete sledovat sportovní aktivity, dlouhodobý sběr dat, přehledné grafy o denní aktivitě, kvalitě spánku, tepové frekvenci a jiné. Následně si můžete veškeré statistiky sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítítch. Jako další z předností pak považujeme upozorňování na příchozí hovory, SMS či jiné notifikace z aplikací. 

Ukázka aplikace:

ID107 applikace

 

Nabíjení a výdrž

Nabíjení fitness náramku ID107 je řešeno 2-pinovým vstupem. U podobných zařízení je nabíjení často řešeno různými dokovacími stanicemi či kolíbkami. My určitě kvitujeme zvolení pohodlnější varianty. Nemusíte s sebou tak tahat nic navíc. Možná bychom ještě více ocenili klasický micro USB kabel, nemůžeme si však stěžovat ani proti takto zvolené variantě.

Při běžném užívání se s výdrží baterie dostanete průměrně až na příjemných 5 dní.

Celkové hodnocení  

Jak jsme již zmínili na začátku naší recenze, ID107 není žádným nováčkem na trhu. Za zhruba rok působení si získal ve skrze pouze kladné hodnocení. Vzhledem k ceně, lehce nad hranicí 1000 kč, se jedná určitě o jednu z nejlepších možností na trhu. Provedení je velice zdařilé a náramek se pyšní skvělou nositelností. Co se funkcí týká, je Vám nabídnuta sada, téměř,  shodná s konkurencí. Můžete si změřit chůzi, běh, srdeční tep či jiné. Na jízdu na kole už byste potřebovali GPS. Trošku nás mrzí absence vyššího stupně voděodolnosti. Naopak musíme vytknout perfektní aplikaci, která je navíc v češtině. Celkově si nás však náramek získal a jeho koupit tak můžeme určitě doporučit.

Testovaný fitness náramek můžete objednávat ZDE

Nejlepší poměr cena/výkon na trhu, to jsou nové hodinky KW88!

kw88Blog

Po dlouhém testování Vám přinášíme model chytrých hodinek, jenž po svém uvedení na trh vyvolal rozsáhlé diskuze. Nejedná se o pouhý doplněk k Vašemu telefonu. KW88 vyznávají naprostou samostatnost, o kterou se postará především operační systém Android 5.1 Lollipop, díky kterému máte možnost získání více než 2 milionu aplikací dostupných z Obchodu play.

SMARTINGS na YOUTUBE!

youtube-icon-app-logo-png-9

Novinky ze světa moderních technologií, videonávody, recenze. Sledujte náš YouTube kanál.

7 tipů, jak vybrat chytré hodinky

Snímek obrazovky 2016-07-15 v 17.24.37.png

Orientovat se ve funkcích a všemožných vymoženostech chytrých hodinek, může být někdy pořádný oříšek. Připravili jsme pro vás pár tipů, podle kterých se řídit.

Chytré hodinky DZ09: NOTIFIKACE

Notifier_blog

Co si představit pod pojmem notifikace? Zprávy z Messengeru, oznámení z Facebooku, nově příchozí e-maily, zkrátka veškeré upozornění z mobilních aplikací.

Stránka 1 z 2 - 14 položek celkem

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.